Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 15.11.11 2011-11-14 12:24

Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją będzie publikowany co miesiąc.


Omówienie miesiąca – październik 2011

 

Październik, w przeciwieństwie do września, był miesiącem wzrostowym o umiarkowanej zmienności. Kontrakty na interwale 60 min. wybiły się ponad średnią 240 EMA już w pierwszym tygodniu miesiąca i przez cały jego okres pozostawały nad nią. Miesiąc rozpoczął się luką hossy, która nie została zamknięta do końca analizowanego okresu, a zakończył się niewielką luką bessy, domkniętą na początku listopada.

Miesiąc rozpoczął się na poziomie 2135 pkt, a zakończył się na poziomie 2404 pkt. Miesięczny wzrost wyniósł więc 269 punktów. Rynek prawie odrobił straty z września.

Od strony technicznej praca systemów była bezawaryjna.

Przez cały miesiąc spadała zmienność w obrębie godzinowej świecy mierzona wskaźnikiem ATR(21), która zmniejszyła się z poziomu ok. 24 pkt na początku miesiąca do 14-15 pkt pod jego koniec. Jest to charakterystyczna cecha dla rynku byka, który zawsze cechuje się zmniejszeniem emocji, poza okresami szczytowymi.

Jeżeli chodzi o zyskowne transakcje to były to zarówno pozycje długie jak i krótkie.
Oba systemy wyłapały poprawnie większość ruchów, choć zdarzały się fałszywe wyrzucanie z pozycji w trakcie ruchu. Tak bywa przy kierunku wzrostowym, który zwykle charakteryzuje się mniejszą dynamiką ruchu. Jedynie początek miesiąca był dla systemów trudny z uwagi na luki w obie strony, oraz podwyższoną zmienność godzinową. Pierwsze pięć transakcji obu systemów w miesiącu przyniosło straty w wysokości 146 pkt. To dużo, ale nie wykracza poza dotychczasową normę. W tym miejscu warto przypomnieć, że dotychczasowy maksymalny Draw Down Systemu 1 wynosi 223 pkt, a Systemu 2 215 pkt. Po pierwszym tygodniu miesiąca straty zostały jednak odrobione z dużą nadwyżką. Zawdzięczamy to poprawą warunków pracy systemów, która zbliżyła się do optymalnych. Za takie uważam stabilny trend, przy umiarkowanej zmienności godzinowej.


Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

 

System 1 uzyskał w październiku 468 pkt brutto (nie uwzględniając prowizji). Jest to wynik znacznie powyżej średniej, która obecnie wynosi 346 pkt. Wynik zwiększył więc średnią miesięczną liczoną za 34 miesiące o 6 pkt.

Dzięki dobrej skuteczności koszty transakcyjne zmniejszyły się i stanowią obecnie 18,7%  wyniku licząc wszystkie 34 miesiące. Dokładną kalkulację można znaleźć w pliku analitycznym dołączonym do raportu.

Szczegółowe wyniki wszystkich 34 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

 

System 2 uzyskał w październiku 389 pkt brutto (bez prowizji) i był to wynik dużo powyżej średniej długookresowej, która za 34 miesiące wynosi obecnie 247 pkt.

Tu muszę zaznaczyć, że w poprzednim raporcie wkradł się błąd w skumulowanych wynikach Systemu 2. Błąd był spowodowany podwójną świecą godzinową w miesiącu lipcu i nie miał wpływu na transakcje we wrześniu/październiku, a jedynie na skumulowany wynik systemu, oraz wszystkie miary wyliczane na tej podstawie. Powstał najprawdopodobniej przy zmianie parametrów i załadowaniu ponownie danych. Na szczęście co jakiś czas weryfikuję wyniki osiągane przez systemy na dwóch różnych stacjach roboczych, co pozwala wychwycić niezgodności. Tak było tym razem.

Szczegółowe wyniki wszystkich 34 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 listopada 2011)

Z kalkulacji ceny wypada lipiec 2011, a wchodzi październik 2011. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 1155 zł. Listopadowy abonament będzie promocyjny. Szczegółowe informacje w następnym punkcie. Wynik kalkulacji znajduje się w pliku na końcu dokumentu.

Pozostałe uwagi

Listopadowa subskrypcja będzie objęta promocją, która będzie polegała na wydłużeniu abonamentu zakupionego pomiędzy 15 listopada a 15 grudnia do 60 dni. Nie będzie to typowy podwójny abonament bo w grudniu planuję również „free week” na usługi serwisu, w tym systemy. Będzie to drugi lub trzeci tydzień grudnia. Być może zostanie wydłużony do dwóch tygodni w przypadku gdy systemy będą przez dłuższy czas w pozycji neutralnej. To się okaże w trakcie promocji. Tak czy inaczej będzie to bonus 2 lub 3 tygodnie bez opłat.



Pliki:
Transakcje sierpień - październik 2011

< Wstecz